Uczniowie

  • „JESTEŚMY KULTURALNI TAKŻE WIOSNĄ”

    „JESTEŚMY KULTURALNI TAKŻE WIOSNĄ”

     

    21 marca pod nietypowym hasłem „Jesteśmy kulturalni także wiosną” uczniowie klas I i III pożegnali zimę i powitali wiosnę. Przygotowaliśmy różnorodne formy wspólnej zabawy: - quiz, w celu utrwalenia podstawowych zasad kulturalnego zachowania w życiu codziennym, - krzyżówkę, której rozwiązaniem były wyrazy kończące zdania, - zagadki tematyczne związane ze zmianami w przyrodzie wiosną, - puzzle z wiosennymi kwiatami układane w grupach na czas, - zawody sportowe rozwijające zwinność i celność, - zabawy ruchowe ze śpiewem. W barwnym korowodzie z marzannami i panną wiosną, wykonanymi przez dzieci przemaszerowaliśmy przez Łysaków Drugi z nadzieją że wiosenne słońce szybko roztopi zimowy śnieg. smileysmileysmiley

  • Wiosna wiosenka

    Wreszcie nadeszła. Ta wyczekana, wytęskniona, wprawdzie na razie tylko kalendarzowa, ale jest: WIOSNA. Wszyscy witaliśmy ją z radoscią. W tym dniu odbywały się gry, zabawy, konkursy, rebusy, którym towarzyszył śpiew wiosennych piosenek. Gdzieś w tle słychać było nawet śpiew skowronka. Wiosna zakrólowała także  w szkolnej modzie. Było barwnie i  kolorowo, a przede wszystkim radośnie. WITAJ WIOSNOsmiley

  • XXVI Tydzień Kultury Języka Polskiego w naszej szkole.

    XXVI Tydzień Kultury Języka Polskiego w naszej szkole.


    W dniach 5-10 marca w naszej szkole w klasach młodszych został przeprowadzony cykl zajęć pogłębiających wiedzę z zakresu języka polskiego. Stworzyliśmy mapę mentalną na temat sposobów komunikacji interpersonalnej z podziałem na werbalne i niewerbalne. Wspomnieliśmy o językach martwych i wymierających. Ze znaków przestankowych powstały portrety pisarzy. Poćwiczyliśmy wymowę najtrudniejszych zbitek głoskowych w języku polskim, tzw. skrętaczy języka, nieźle się przy tym bawiąc. Uczyliśmy się posługiwania słownikami dostępnymi w bibliotece szkolnej, poznając jednocześnie ich znaczenie. Słuchając wierszy, anegdot i oglądając scenki ze szkolnego podwórka na monitorze interaktywnym, poznaliśmy dialekty z różnych regionów Polski. Wyrazy, zwroty niezrozumiałe dla nas tłumaczyliśmy w kontekście zdań na język poprawnej polszczyzny. 12 marca gościliśmy pana Franciszka Wójcika – rodowitego Ślązaka, który przedstawił nam mapę dialektów polskich. Poznał uczniów z „Elementarzem śląskim” Mariana Szołtyska, z którego wybrał wiersz „Murzinek Bambo” („Murzynek Bambo”) Juliana Tuwima w wersji śląskiej. Przeczytał także wiersz „Paulek i Gustklik” podug Fredry, czyli Paweł i Gaweł” po śląsku. W dalszej części nawiązał do książki „Antologia. Najpiękniejsze śląskie słowa”, z której wybrał kilka słów i podał ich znaczenie”. Dzięki panu Wójcikowi bliżej poznaliśmy gwarę śląską. Jesteśmy już umówieni na kolejne spotkanie w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne.

  • 08 Marca Dzień Kobiet

    08 Marca Dzień Kobiet
    10.03.2018

    „Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
    Taki dzień raz się w roku zdarza,
    gdy 8 Marca z gwarem wiosny
    wytryśnie z kartek kalendarza.

    Tak, to wspaniałe, wielkie święto,
    więc śpieszą chłopcy i panowie
    z bukietem życzeń w barwach kwiatów
    – uśmiechnąć się do wszystkich Kobiet.”

     

     10.03.2018 w Wiejskim Centrum Kultury  Łysaków  odbyła się uroczystość Dnia Kobiet . Uczniowie i przedszkolaki  naszej szkoły przygotowały program artystyczny pod kierunkiem wychowawców. Było bardzo wesoło, dużo skeczy, piosenek i oczywiście życzenia dla żeńskiej części gości. Cała społeczność wspaniale się bawiła.

  • Spotkanie z Plastusiem

      W piątek 9 marca grupa dzieci z naszego przedszkola była w CK w Jędrzejowie na przedstawieniu teatralnym pt."Plastusiowy Pamiętnik" wystawianym  przez Teatr z Wrocławia. Zachwyciła nas świetna gra aktorska, słowo mówione przeplatane piosenkami i tańcem. Piękna i bogata scenografia oraz rekwizyty to kolejny atut wrocławskiego teatru. Podczas całego przedstawienia nie było miejsca na nudę. Plastuś i jego przyjaciele z piórnika zaskakiwali nas nowymi przygodami i uczyli jak być dobrym i mądrym człowiekiem. Bardzo miło i z ogromnym zaciekawieniem oglądało się to przedstawienie, a czas szybko minął. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola.

  • Recytować każdy może...

    Recytować każdy może...

    5 marca ( poniedziałek) to ' wielki' dzień dla przedszkolaków. Jedenastu kandydatów wzięło udział w eliminacjach do konkursu recytatorskiego. Prezentowali poezję J.Brzechwy, J. Tuwima, D. Gellner,  Z. Beszczyńskiej. Zebrana komisja oceniała przede wszystkim znajomość utworu,  dykcję, tempo, intonację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Najlepiej wypadły Blanka Gwóźdź (Żuk)  i Amelia Kwiecień (Na wyspach Bergamutach),  to one będą nas reprezentować na VII Powiatowym Przeglądzie Poezji Dziecięcej dla Przedszkolaków. Trzymamy kciuki !

  • Tydzień Kultury Języka

    Tydzień Kultury Języka

    Tydzień Kultury Języka,ma za zadanie uświadomić rolę języka ojczystego w życiu człowieka, propagować kulturę języka w różnych sytuacjach życiowych oraz ukształtować estetykę i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych. Zgodnie z hasłem tej edycji, poruszona zostanie też kwestia czytelnictwa. - Rozwijanie wrażliwości na kulturę języka i promocja czytelnictwa przybiera różne formy, ponieważ w ramach przedsięwzięcia organizowane są w naszej szkole różne konkursy, ortograficzne, krasomówcze, potyczki językowe, ale też pięknego czytania.

     

  • PAMIĘTAMY!!!

     

     

     

    „Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy” – te słowa wiersza Zbigniewa Herberta dotyczące żołnierzy antykomunistycznego podziemia przez dziesiątki lat były trafnym odzwierciedleniem rzeczywistości. Jednak to już przeszłość.  1 marca po raz ósmy obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły również pamiętali o Niezłomnych. Podczas krótkiego apelu obejrzeli prezentację multimedialną  poświęconą Żołnierzom Wyklętym oraz wysłuchali kilku wierszy  w wykonaniu uczennic klasy VII.

  • Informacja o wynikach naboru

    na stanowisko

    kucharz/woźny

    w Szkole Podstawowej w Łysakowie

     

    Informujemy, że w wyniku zakończenia procedury naboru na w/w stanowisko pracy został/a wybrany/a Pan/i Anna Wendelska,

    zamieszkały/a  w   Przyłęczek 39/12, 38-330 Wodzisław

     

    Uzasadnienie dokonanego wyboru:

                   Kandydatka spełniła wymagania wskazane w ogłoszeniu. P.Anna Wendelska wykazała się najbardziej odpowiednimi kwalifikacjami do zatrudnienia na stanowisku kucharza. Kandydatka legitymuje się  wiedzą i umiejętnościami  zawodowymi.   Nabór przeprowadzono na podstawie  dokumentów rekrutacyjnych oraz w oparciu o rozmowę kwalifikacyjną, podczas której kandydatka prezentowała swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe.

     

     

    06.03.2018 r. Elżbieta Karczewska

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łysakowie

     

     

     

     

     

  • Rekrutacja do oddziału Przedszkolnego

    Rekrutacja do oddziału Przedszkolnego
    05.03.2018

    Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów, do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Łysakowie rok szkolny 2018/2019. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami umieszczonymi w podstronie Rekrutacji.

  • Wzorowy Uczeń

    Wzorowy Uczeń
    02.03.2018

    W dniu dzisiejszym odbyło sie uroczyste wręczenie odznak wzorowego ucznia. Pani Dyrektor nagrodziła uczniów za osiągnięcia w I semestrze, zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce. Oto nagrodzeni uczniowie:

    Kl. I - Maja Koniusz

    Kl. III - Nikola Barańska, Kaja Giełżecka, Miłosz Kralewski, Maja Prusicka

    Kl. IV - Jakub Bartocha, Weronika Pardela

    Kl. V - Kamila Wyderka

    Kl. VI - Maja Gwóźdź

    Kl. VII - Kamila Wachowicz

    Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzym kolejnych sukcesów.

  • Dyrektor Szkoły Podstawowej w 

    Łysakowie

    ogłasza nabór na stanowisko

    kucharz/woźny

    w Szkole Podstawowej w Łysakowie

     I. Przedmiot naboru:

    1.Stanowisko: kucharz/wożny

          2.Miejsce wykonywania pracy: Szkoła Podstawowa w Łysakowie

          3. Okres zatrudnienia: od 1 marca 2018 r. na czas zwolnień i urlopu wypoczynkowego      p.L.Chrzanowskiej.

          4. Podstawa zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony, możliwość zatrudnienia na 

              czas stały.

                5. Wymiar czasu pracy: 40godzin tygodniowo  - 1 etat

     

    II. Wymagania niezbędne: wykształcenie średnie zawodowe, zasadnicze zawodowe

    i odpowiednie wykształcenie w

    zawodzie,

     

          1.   Wykształcenie średnie zawodowe, zasadnicze zawodowe i odpowiednie wykształcenie w zawodzie, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 18.III.2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. z 2014 r. poz. 1786 ze zmianami).

     2.  Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na w/w stanowisku

      1. Obywatelstwo polskie.
      2. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz  korzysta z pełni praw publicznych.
      3. Niekaralność. 

    III. Do zakresu zadań wykonywanych na stanowisku kucharza/woźnego należeć będą między innymi:

    • Znajomość zasad zdrowego przyrządzania posiłków, polepszanie ich wartości oraz estetyki z zachowaniem pełnych norm żywieniowych.
    • Przyjmowanie produktów odpowiadających normom przewidzianym dla dzieci w wieku od 3lat do 15 lat, kwitowanie odbioru w raportach żywieniowych.
    • Przygotowywanie potraw zgodnie z ustalonym  jadłospisem, oszczędne gospodarowanie artykułami spożywczymi.
    • Prawidłowe porcjowanie racji żywnościowych (zgodnie z ilością osób żywiących się w danym dniu).
    • Utrzymywanie czystości i nadzorowanie porządku na stanowisku pracy (mycie naczyń i sprzętu kuchennego, systematyczne i dokładne sprzątanie pomieszczeń należących do kuchni).
    • Przestrzeganie przepisów sanitarno - higienicznych, BHP i przeciwpożarowych oraz noszenie prawidłowej odzieży ochronnej.
    • Dbałość o powierzony sprzęt, jego sprawne funkcjonowanie i konserwację, prawidłowe zabezpieczanie powierzonego mienia.
    • Podejmowanie przedsięwzięć zapobiegających powstawaniu strat i szkód w mieniu, a także zapewniających sprawne ich ograniczenie lub likwidację.
    • Odpowiedzialność materialna za sprzęt i materiały w kuchni i przyległych pomieszczeniach.

    • Utrzymanie w czystości i porządku w pomieszczeniach znajdujących się w budynku Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Łysakowie oraz znajdujących się w nich sprzętów i urządzeń zgodnie z wymogami higieny.

    • Wykonywanie innych zadań zleconych przez dyrektora szkoły.

     

    III. Wymagania dodatkowe:

    1. umiejętność podejmowania decyzji
    2. umiejętność nawiązywania dobrych  relacji z dorosłymi oraz dziećmi
    3. poczucie odpowiedzialności
    4. wysoka kultura osobista
    5. dyspozycyjność.

    IV. Oferty osób powinny zawierać następujące dokumenty:.

    2. Życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej.

    3. Kwestionariusz osobowy.

    4. Poświadczone kserokopie świadectw potwierdzających także dodatkowe kwalifikacje, uprawnienia, umiejętności.

    5. Kserokopia aktualnej książeczki sanitarno – epidemiologicznej ( oryginał do wglądu ) lub oświadczenie o jej   wyrobieniu w momencie zatrudnienia.

    6. Poświadczone kserokopie świadectw potwierdzających przebieg pracy zawodowej.

    7. Poświadczona kserokopia dokumentu potwierdzającego obywatelstwo polskie.

    8. Oświadczenie, że kandydat nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie oraz nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne.

    9.Oświadczenie, że kandydat posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych.

    10. Oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawąz dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r., poz. 922 w celach przeprowadzenia naboru na stanowisko kucharz/woźny.

     

    V. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem

     „Nabór na stanowisko kucharza w  Szkole Podstawowej w Łysakowie”. 

    w terminie do 28.02.2018 roku do godziny 13:00  do dyrektora szkoły.

    Szkoła Podstawowa w Łysakowie, Łysaków Drugi 44b, 28-300 Jędrzejów

     

                                                                                                 

     

     

  • Choinka

    Choinka

    W sobotę 10 lutego 2018r. rozpoczynającą ferie zimowe w Wiejskim Centrum Kultury w Łysakowie utwór Despacito Luisa Fonsiego rozpoczął zabawę karnawałową dla wszystkich uczniów szkoły i oddziału przedszkolnego. Tegoroczną choinkę prowadzili uczniowie Samorządu Uczniowskiego ( Jakub Tarach, Bartłomiej Kuzak ) wraz z opiekunem SU. Wśród różnorodnej muzyki znalazły się dedykacje osobiste i klasowe, a także liczne konkursy; na najbardziej oryginalna fryzurę, 'lemon singer', 'paper dance', taniec z balonem w parach, zabawa z krzesełkami, kalambury oraz plebiscyt na króla i królową balu. Największą ilością głosów zwyciężył Jakub Bartocha i Joanna Kuzak. Na sali królowały księżniczki, policjanci, pszczółki, piłkarze, strażacy, spiderman oraz nieśmiertelny król popu Michael Jackson. Wśród nich neonowe fryzury damsko- męskie odbijały się w świetle lamp. Smaczna pizza przywieziona z pizzeri ' PIZZA DRIVE' uświetniła zabawę. Piosenką Elektrycznych Gitar ' to już jest koniec..' pożegnaliśmy się o godz. 19.00

  • Tłumaczenie jest sztuką.

    Tłumaczenie jest sztuką.

    Uczniowie klasy V, VI oraz VII wzieli udział w konursie języka angielskiego na najlepsze tłumaczenie artykułu z j eyka polskiego na angielski. 09.02.2018 został rozstrzygnięty i 1 miejsce zajęła klasa VII - Aleksandra Koniusz, Daria Konisz i Kamila Wchowicz. 2 miejsce otrzymała klasa VI - Natalia Gruszka, Maja Gwóżdż i Przemysław Adamczyk. Natomiast klasa V została wyróżniona. Wszystki uczniom Gratulujemy sukcesu i powodzenia w następnych konkursach i wyzwaniach.

  • Pamiętamy!

    Pamiętamy!

     

     

    W piątek, 2 lutego w Jędrzejowie odbyły się uroczystości związane z 74. rocznicą odbicia żołnierzy Armii Krajowej z siedziby Gestapo w Jędrzejowie.
    Uczennice naszej szkoły: Maja Gwóźdź, Milena Lewandowska i Natalia Gruszka złożyły kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym to wydarzenie.

     

    Dnia 1 lutego 1944 roku gestapo aresztowało w Jędrzejowie pięciu żołnierzy Armii Krajowej. W ręce Niemców wpadli ludzie blisko związani z komendą obwodu. Stefan Gądzio pseudonim „Kos„ do akcji odbicia więźniów wyznaczył oddział dywersyjny z Wodzisławia, dowodzony przez Józefa Maja „Baslleta”. 2 lutego o godzinie 19 na podwórze budynku gestapo zakradł się pięcioosobowy oddział. „Basllet” uwolnił więźniów i bez strat w ludziach opuścili siedzibę gestapowców. Cała akcja trwała zaledwie cztery minuty.

  • Karnawału to czas

    Karnawału to czas

    Trwa okres karnawału. Wszędzie odbywają się bale: charytatywne, przebierańców, zabawy choinkowe. Dzieci z naszego przedszkola również brały udział w wielkim balu karnawałowym. Wszyscy pięknie poprzebierani za postacie z bajek, bohaterów filmowych czy po prostu w maskach bawili się w rytm skocznej muzyki tanecznej. Słodki poczęstunek dodawał sił i energii do pląsów na parkiecie, a odsiętnie udekorowana sala przypominała, że trwa wyjątkowy czas zabawy. Wszystko to miało miejsce 26 stycznia w piątek.Tym, którzy dopiero oczekują na swoje bale życzymy udanej zabawy.

  • Wnukowie Dziadkom

    Wnukowie Dziadkom

    W poniedziałkowe przedpołudnie (22stycznia )Wnukowie Dziadkom przygotowali niespodziankę z okazji ich święta. Mali aktorzy przedstawili, starą jak świat, bajkę o Czerwonym Kapturku, ale w nowej aranżacji. Współczesna babcia to już nie seniorka sędziwa lecz działaczka społeczna i kobieta korzystająca ze wszystkich rozrywek kulturalnych.... Oj śmiechu było dużo i podziwu ze strony oglądających. A potem piosenki i laurki przygotowane własnoręcznie wnukowie ofiarowali swoim najbliższym. Miło było powspominać dawne czasy przy filiżance aromatycznej kawy i smacznym cieście.

  • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

    Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

    To był ten dzień - piątek 19 stycznia, kiedy przybyli do nas niezwykli goście - nasze Babcie i Dziadkowie. Wszystkie dzieci z bijącym sercem oczekiwały na przyjście tych szczególnych ludzi. I choć wszystko było dopięte na ostatni guzik to jednak głosy drżały i ręce się pociły z przejęcia. Mali wykonawcy recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli dla swoich dziadków, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nie zabrakło życzeń i prezentów również od rodziców, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Babcie i Dziadkowie byli szczerze wzruszeni takim przyjęciem. Życzymy wszystkiego najlepszego i zapraszamy za rok.

  • Taniec z Panią Zimą

    Taniec z Panią Zimą

    Pod taką nazwą odbyły się warsztaty plastyczne dla przedszkolaków organizowane w CK w Jędrzejowie. Mali artyści kolejny już raz uczestniczyli w takim przedsięwzięciu. Tym razem wykonywali zimowy krajobraz mydłem malowany i śniegowego bałwana. W przerwie odbywały się rywalizacje w rzucie kulą styropianową do celu, gra w hokeja, czy bitwa na papierowe śnieżki. Na koniec Pani Zima zaprosiła wszystkich do wspólnego tańca przy karnawałowych rytmach. Odjeżdżając każdy zabrał ze sobą wykonane prace i zaproszenie na bezpłatne zajęcia plastyczne organizowane w czasie ferii zimowych.Dziękujemy.

  • Finał konkursu przedszkolnego

    Znalezione obrazy dla zapytania pszczółka maja jaka to bajkaW gminnym konkursie plastycznym pt. "Postać z Europejskiej bajki"

    ogłoszonym dla pięcio i sześciolatków przez Szkołę Podstawową nr 3 w Jędrzejowie

    I-miejsce zajęła Blanka Gwóźdź , praca  Mileny Prusickiej otrzymała wyróżnienie,

    GRATULUJEMY DUŻEGO SUKCESU I ŻYCZYMY KOLEJNYCH  ZWYCIĘSTW !

strona:

Kontakt

E-mail szkoły: splysakow@op.pl
Inspektor Ochrony Danych: Radosław Adamiec
e-mail: r.ad@gazeta.pl
Administrator strony: Justyna Pietrzyk
tel: 41385-74-21
E-mail administratora strony: jbrewczyk@interia.pl
Telefon: 41385-74-21
Adres szkoły: Łysaków Drugi 44b
28-300 Jędrzejów
Poland
Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Franciszka Nawrota w Łysakowie