REGULAMIN ZDALNEGO NAUCZANIA
W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. FRANCISZKA NAWROTA W ŁYSAKOWIE
Podstawa prawna:
1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 492 i 493). Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, 1078, 1287, 1680, 1681, 1818, 2197 i 2248 oraz z 2020 r. poz. 374) Ustawa z dnia 4.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych(Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 oraz z 2020 r. Poz. 288)
2. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
3. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1 grudnia 1998 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. (Dz. U. nr 148 poz.973)
4. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389, 1830 i 1859);
5. Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r (Dz. U. poz. 1870) zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
6. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 4 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
7. Statut Szkoły Podstawowej im. Franciszka Nawrota w Łysakowie.
8. Regulamin korzystania z dziennika elektronicznego Librus.
Regulamin kształcenia na odległość określa:
I. Sposób i tryb realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania.
II. Sposób współpracy dyrektora z nauczycielami i koordynowania przez niego współpracy z uczniami i rodzicami.
III. Stanowisko pracy, urządzenia, oprogramowanie, bezpieczeństwo i higiena pracy.
IV. Sposób dokumentowania realizacji zadań szkoły.
V. Możliwość modyfikacji szkolnego zestawu programów nauczania.
VI. Sposób monitorowania postępu uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów, w tym również informowania uczniów oraz rodziców postępach ucznia w nauce i uzyskanych przez niego ocenach.
VII. Warunki i sposób przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego, egzaminu poprawkowego, egzaminu półrocznego i sprawdzianu wiadomości i umiejętności oraz warunki ustalania rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania.
VIII. Bezpieczeństwo w sieci – RODO
I. Sposób i tryb realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania.
1) W czasie ograniczenia funkcjonowania szkoły związanym z zagrożeniem epidemiologicznym, nauka realizowana jest na odległość.
2) Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły. Jest on zobowiązany do tego, aby powiadomić nauczycieli, uczniów i rodziców, w jaki sposób będzie wyglądała nauka zdalna.
3) O wprowadzeniu zdalnego nauczania dyrektor szkoły informuje nauczycieli, rodziców oraz uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus oraz strony internetowej szkoły.
4) Nauka w ramach nauczania na odległość odbywa się za pośrednictwem e- dziennika, platformy MEET (lub innej ustalonej). Obowiązującym kanałem przepływu wszelkich informacji jest dziennik elektroniczny.
5) Nauczanie zdalne odbywa się zgodnie z planem zajęć lekcyjnych na bieżący rok szkolny, a uczestnictwo w nim jest obowiązkowe.
6) W przypadku wprowadzenia nauki hybrydowej uczniów pozostających w domu obowiązuje regulamin nauczania zdalnego.
7) W przypadku wprowadzenia zdalnego nauczania dla uczniów klas I – III zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcyjnym(w sytuacjach wyjątkowych w porozumieniu z rodzicami, wychowawca ustala godziny spotkania na żywo w aplikacji MEET ( lub innej ustalonej). Na dzienniku elektronicznym dla uczniów w danym dniu może umieścić informację dotyczącą pracy domowej.
8) Zajęcia w oddziale przedszkolnym prowadzone są w porozumieniu z rodzicami na platformie MEET ( lub innej ustalonej) oraz z wykorzystaniem materiałów zamieszczanych w dzienniku elektronicznym.
9) Rewalidacje, zajęcia wyrównawcze, pozostałe zajęcia z zakresu udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej odbywają się zdalnie, zgodnie z ustalonym planem. W wyjątkowych sytuacjach nauczyciel prowadzący ustala godzinę rozpoczęcia zajęć z rodzicami uczniów. Na prośbę rodziców w/w zajęcia mogą być organizowane w szkole.
10) Uczniowie uczestniczą w zajęciach punktualnie. Są do nich przygotowani – mają zeszyty i pomoce dydaktyczne oraz włączone głośniki, mikrofony i kamery, chyba że nauczyciel poprosi o ich wyłączenie. Brak kontaktu z uczniem podczas lekcji traktowany jest jako nieobecność.
11) O nieobecności ucznia na lekcji zdalnej informuje (uprzedza) przed rozpoczęciem zajęć rodzic/prawny opiekun przez dziennik Librus lub inną ustaloną formę komunikacji podając przyczynę nieobecności.
12) Uczniowie, którzy nie mogą wziąć udziału w lekcji on-line, zobowiązani są do zapoznania się z materiałem danej jednostki lekcyjnej oraz uzupełnienia braków - tak jak w przypadku nieobecności na lekcjach stacjonarnych.
13) Nauczyciele realizują podstawę programową wg planów nauczania, z możliwością ich modyfikacji niezbędną do przyjętych metod i form pracy nauki na odległość.
14) Godzina lekcyjna zajęć edukacyjnych prowadzonych przez nauczyciela z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zajęć trwa 45 minut. W uzasadnionych przypadkach dyrektor jednostki systemu oświaty może dopuścić prowadzenie tych zajęć w czasie nie krótszym niż 30 minut i nie dłuższym niż 60 minut. Pozostały czas do końca lekcji może stanowić praca własna uczniów, w trakcie której nauczyciel pozostaje na platformie do dyspozycji uczniów.
15) Potwierdzeniem obecności/aktywności ucznia na lekcji jest przywitanie się słowne po dołączeniu do rozmowy lub wideokonferencji, w szczególnych sytuacjach( awaria sprzętu komputerowego, mikrofonu) przywitanie się pisemne na czacie. Uczeń zgłasza nauczycielowi każdorazowe opuszczenie stanowiska pracy.
16) Jeśli uczeń nie posiada w domu warunków do nauki zdalnej lub jeśli częsta awaria sieci lub sprzętu komputerowego nie pozwala na uczestnictwo w zajęciach jest zobowiązany do odbywania lekcji zdalnych na terenie szkoły.
17) Uczeń loguje się do lekcji poprzez link wysłany przez nauczyciela na ustaloną platformę.
18) Wideokonferencję i rozmowę zawsze pierwszy rozpoczyna nauczyciel. Uczeń po przywitaniu się wyłącza mikrofon. Spotkanie i rozmowę jako ostatni opuszcza nauczyciel.
19) Uczeń uczestniczy aktywnie w zajęciach lekcyjnych z użyciem videochatu. Nieprzygotowanie do zajęć zgłasza po rozpoczęciu się lekcji ( z godnie z zapisem w Statucie Szkoły Rozdział 3 § 13)
20) W razie jakichkolwiek problemów z internetem lub sprzętem komputerowym uczeń/rodzic zobowiązany jest niezwłocznie poinformować telefonicznie nauczyciela lub wychowawcę.
21) Uczniom nie wolno prowadzić czatu, rozmowy lub wideokonferencji pomiędzy sobą w czasie trwania lekcji, chyba że nauczyciel zleci prace w grupie.
22) Uczniom nie wolno wyłączać mikrofonów innym uczestnikom rozmowy lub wideokonferencji.
23) Nagrywanie/fotografowanie (print screen) lekcji przez ucznia jest zabronione chyba,że nauczyciel wyrazi na to zgodę.
24) Podczas posługiwania się czatem uczniowie dbają o kulturę języka oraz stosują się do zasad dobrego wychowania. Używają emotikonów, gifów, naklejek i memów jedynie za zgodą nauczyciela.
25) Zdjęcia profilowe uczniów nie mogą naruszać zasad ustawy o prawach autorskich oraz przepisów o ochronie wizerunku. Nie mogą nikogo obrażać, ośmieszać, wzbudzać niepokoju i innych negatywnych uczuć.
26) Login i hasło do logowania się na platformie uczeń przechowuje w bezpiecznym miejscu i nie udostępnia tych danych innym.
27) Łamanie regulaminu będzie skutkowało obniżeniem oceny z zachowania zgodnie z WSO .
28) Uczniowie mają prawo zadawać pytania do zamieszczonych tematów i zadań, a nauczyciel powinien na każde z nich odpowiadać i pomóc uczniowi opanować zadany materiał.
29) Uczniowie systematycznie odsyłają zadane prace domowe na ustaloną wspólnie z nauczycielem godzinę i platformę .
30) W razie awarii sprzętu lub sieci uczeń zgłasza problem nauczycielowi w celu ustalenia wydłużenia czasu wysłania pracy.
31) Nauczyciele, udostępniając zadania, określają terminy, warunki i formy zaliczenia. Wykonane zadania uczniowie przekazują w uzgodnionej z nauczycielem formie i terminie.
32) Uczeń wysyła prace czytelne.
33) Nieczytelna praca nie podlega ocenie, prace które stanowią plagiat internetowy lub są zlepkiem fragmentów innych prac zamieszczonych na różnych stronach podlegają ocenie niedostatecznej.
34) Zajęcia powinny uwzględniać możliwości psychofizyczne ucznia, jego wiek i etap edukacyjny.
35) W pracy z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych, w tym wynikających z niepełnosprawności, uwzględnia się dostosowania wynikające z opinii i orzeczeń poradni psychologiczno – pedagogicznej.
36) Wychowawca analizuje obecności uczniów na zajęciach i w razie potrzeby kontaktuje się z rodzicami ucznia / uczniem celem ustalenia przyczyny niskiej frekwencji na zajęciach prowadzonych zdalnie;
II. Sposób współpracy dyrektora z nauczycielami i koordynowania przez niego współpracy z uczniami i rodzicami.
1) Dyrektor szkoły stale koordynuje współpracę nauczycieli z uczniami i rodzicami.
2) Dyrektor może wypożyczyć sprzęt komputerowy do domu po wcześniejszym spisaniu umowy między użyczającym ( szkoła), a użytkownikiem ( rodzicem/opiekunem ucznia).
3) Nauczyciel zobowiązany jest do regularnego odczytywania wiadomości wysyłanych przez dyrektora poprzez e-dziennik, maila, wiadomość sms i w razie potrzeby bezzwłoczne odpowiedzenie na informacje.
4) Nauczyciel pracując zdalnie, w ramach pensum jest w stałej gotowości do pracy i w każdej chwili może zostać wezwany przez dyrektora do szkoły.
5) W przypadku nauczania hybrydowego nauczyciel prowadzi lekcję online w sali, w której klasa będąca na kwarantannie miałaby lekcję lub w sali wyznaczonej przez dyrektora szkoły.
6) Konsultacje dla rodziców /uczniów ustala w zależności od potrzeb każdy nauczyciel uczący w danej klasie. Mogą się one odbywać online w czasie rzeczywistym lub w czasie odroczonym: na zasadzie kontaktu mailowego i/lub poprzez np. komunikatory społecznościowe. O formie oraz czasie konsultacji decyduje nauczyciel, informując wcześniej o tym fakcie dyrektora szkoły.
7) Możliwe jest przeprowadzanie zebrania rady pedagogicznej na odległość, za pomocą wyznaczonej przez dyrektora platformy komunikacyjnej.
8) Nauczyciele objęci kwarantanną mogą podjąć pracę zdalną z miejsca odbywania kwarantanny.
9) W przypadku nieobecności nauczyciela lekcja zdalna zostanie odwołana lub zostanie zorganizowane zastępstwo. Informacja na ten temat zostaje zamieszczona w dzienniku Librus do wiadomości uczniów, rodziców i nauczycieli.
10) Wychowawca utrzymuje stały kontakt z uczniami i rodzicami ze swojej klasy. O każdym zgłaszanym przez rodziców i uczniów problemie powinien bezzwłocznie zawiadomić dyrektora szkoły.
11) Każdy nauczyciel powinien być dostępny dla uczniów i rodziców w ramach godzin swojej pracy dydaktycznej i jest zobowiązany do odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów i rodziców poprzez e – dziennik.
12) Nauczyciel bibliotekarz – wykonuje zdalnie powierzone przez Dyrektora Szkoły zadania.
13) Nauczyciel świetlicy pracuje według ustaleń z dyrektorem szkoły, współpracuje i wspiera wychowawców oddziałów edukacji wczesnoszkolnej.
14) O wszelkich zmianach związanych z panującą sytuacją na bieżąco informować będą wychowawcy oddziałów lub dyrekcja szkoły poprzez stronę szkoły i e-dziennik.
15) Nauczyciele na bieżąco kontaktują się z wychowawcami i rodzicami uczniów poprzez ustalone formy komunikacji. W razie braku kontaktu z rodzicem , braku reakcji na zamieszczone wiadomości nauczyciel/wychowawca informuje o tym fakcie dyrektora szkoły.
16) W razie braku kontaktu dyrektora z rodzicem, braku reakcji na zamieszczone wiadomości, dyrektor podejmuje odpowiednie działania zgodne z procedurami.
III. Stanowisko pracy, urządzenia, oprogramowanie, bezpieczeństwo i higiena pracy.
1. Rodzice/prawni opiekunowie dziecka powinni zapewnić odpowiednie warunki
do realizacji nauki z użyciem metod i technik kształcenia na odległość.
2. Uczniowie powinni mieć dostęp do sieci Internet oraz urządzeń umożliwiających
połączenie z nim, wyposażonych w ekran, klawiaturę oraz mysz lub inne urządzenie
kierujące wskaźnikiem ekranowym, kamerę, mikrofon i głośniki (ew. słuchawki
z mikrofonem).
3. W razie problemów z zapewnieniem właściwych warunków do nauki zdalnej
rodzice/prawni opiekunowie powinni ten fakt niezwłocznie zgłosić wychowawcy
klasy;
4. Szkoła we współpracy z organem prowadzącym w miarę możliwości może użyczyć potrzebnych środków do nauki zdalnej;
5. W przypadku braku takich możliwości szkoła we współpracy z rodzicami/prawnymi opiekunami ustala sposób realizacji kształcenia na odległość.
6. W przypadku problemów technicznych szkoła postara się zdalnie wesprzeć w ich
rozwiązaniu.
a) Wykorzystanie sprzętu komputerowego, tabletu lub telefonu nie odbywa się w celach rozrywkowych. Na stanowisku należy zachować ład i porządek. Uczeń nie je i nie pije przy komputerze.
b) Rodzic/opiekun prawny zapewnia uczniowi , schludne, czyste miejsce do pracy , odpowiednie narzędzia pracy oraz dobre oświetlenie i ergonomię zgodne z zasadami BHP.
c) Uczeń przebywający w domu realizuje obowiązek szkolny pod opieką
rodziców/opiekunów prawnych, którzy sprawują w tym czasie nad nim wyłączną opiekę.
d) Pracujący zdalnie nauczyciel nie ma możliwości realizowania swoich funkcji opiekuńczych.
e) Przerwy w pracy. Aby wzrok mógł odpocząć zaleca się patrzenie przez okno lub kilka chwil aktywnego wypoczynku. Warto też wykonać odpowiednie ćwiczenia fizyczne, przeznaczone dla osób pracujących ze sprzętem komputerowym.
f) Uczniom zaleca się wykonanie ćwiczeń proponowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach lekcji WF. Nauczyciel nie odpowiada za bezpieczeństwo ucznia w trakcie wykonywania przez niego(ucznia) ćwiczeń niezgodnie z instrukcją słowną i pokazem.
g) Stanowczo odradza się korzystanie z urządzeń elektronicznych w czasie przerw (przerwa nie może polegać na wykorzystaniu gier lub przeglądaniu stron internetowych)
h) Należy bezwzględnie stosować zasady ergonomii, systematycznie odpoczywać oraz dbać o wentylację pomieszczenia.
IV. Sposób dokumentowania realizacji zadań szkoły:
1) Nauczyciel zobowiązany jest do:
a) Regularnego odnotowania tematu lekcji w każdym dniu wynikającym z planu lekcji, co będzie traktowane jako potwierdzenie obecności w pracy,
b) Dokumentowania oceniania za pośrednictwem dziennika elektronicznego,
c) Odnotowania w dzienniku planowanego sprawdzianu lub innej formy sprawdzenia wiedzy uczniów,
d)Zaznaczania frekwencji uczniów na zajęciach prowadzonych na odległość.
e) W przypadku problemów ze sprzętem lub internetem nauczyciel niezwłocznie informuje dyrektora szkoły
V. Możliwość modyfikacji szkolnego zestawu programów nauczania:
Szkolny zestaw programów nauczania oraz podręczników może zostać uzupełniony o e-podręczniki, e-ćwiczenia i inne wykorzystywane materiały pomocnicze do kształcenia na odległość.
VI. Sposób monitorowania postępu uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów, w tym również informowania uczniów oraz rodziców o postępach ucznia w nauce i uzyskanych przez niego ocenach:
1) Podczas pracy na odległość, każdy nauczyciel ma prawo oceniać ucznia z zadawanych prac i sprawdzać jego wiedzę w postaci odpowiedzi ustnych, kartkówek, sprawdzianów, testów czy internetowych quizów oraz innych ustalonych form.
2) Formy aktywności ucznia, które podlegają ocenie:
a) ćwiczenia i karty pracy,
b) sporządzanie notatek,
c) wypowiedzi pisemne,
d) czytanie lub oglądanie filmów edukacyjnych,
e) wykonywanie prac plastycznych i technicznych,
f) wykonywanie prezentacji multimedialnych,
g) testy na dostępnych platformach,
h) kartkówki, testy kompetencji czytelniczych,
i) projekty edukacyjne,
j) ustne odpowiedzi uczniów.
k) aktywność na zajęciach zdalnych.
3) Nauczyciele systematycznie kontrolują wykonywanie zadań, oceny wpisują do dziennika elektronicznego.
4) Każdy sprawdzian musi być odnotowany w dzienniku z odpowiednim wyprzedzeniem.
5) Uczeń ma prawo zgłosić nieprzygotowanie po rozpoczęciu lekcji zgodnie z obowiązującym przedmiotowym systemem oceniania, ( zapis w Statucie Szkoły Rozdział 3 § 13)
6) Uczeń nieobecny podczas sprawdzianu zobowiązany jest do kontaktu z nauczycielem i ustalenia nowego terminu lub innej formy zaliczenia,
7) Uczeń, który nie zgłosił problemów technicznych i nie wykonał zadanych prac w wyznaczonym terminie przez nauczyciela otrzymuje ocenę niedostateczną.
8) Uczeń ma możliwość poprawienia ocen otrzymanych za zadania wykonywane w czasie zdalnego nauczania w sposób i w terminie wskazanym przez nauczyciela, po uprzednim uzgodnieniu.
9) O osiągnięciach i postępach ucznia rodzice / prawni opiekunowie są informowania za pomocą dziennika elektronicznego na bieżąco.
10) Przy ocenianiu uczniów należy stosować Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania ujęte w Statucie Szkoły, regulaminie korzystania z dziennika elektronicznego z dostosowaniem treści do zdalnego nauczania .
11) Zadania rodzica
a. Docenianie chęci i kreatywności dziecka do nauki.
b. Zachęcanie dziecka do samodzielnej pracy.
c. Monitorowanie i wspieranie dziecka w wykonaniu zadanych prac.
d. Systematyczne utrzymywanie kontaktu z wychowawcą i nauczycielami.
e. Regularne logowanie się i odczytywanie zawartych wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus oraz monitorowanie bieżących postępów w nauce dziecka.
f. Kształtowanie u dziecka odpowiedzialności za wykonywane samodzielnie prace.
g. Sygnalizowanie wychowawcy klasy/dyrektorowi trudności organizacyjno- technicznych i zgłaszanie ewentualnych niedyspozycji zdrowotnych dziecka uniemożliwiających udział w nauczaniu zdalnym.
VII. Warunki i sposób przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego, egzaminu poprawkowego, egzaminu półrocznego i sprawdzianu wiadomości i umiejętności oraz warunki ustalania rocznej oceny klasyfikacyjne zachowania:
Niniejszy punkt regulują przepisy zawarte w Statucie Szkoły.
VIII. Bezpieczeństwo w sieci – RODO
1. Przetwarzanie danych osobowych ucznia i nauczyciela.
a) Przetwarzanie danych osobowych podczas kształcenia zdalnego jest realizowane przez szkołę na podstawie obowiązujących w szkole regulacji RODO oraz rozporządzania Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącego kształcenia zdalnego.
b ) Szkoła może wymagać od ucznia jedynie danych niezbędnych do założenia przez niego konta w odpowiednim systemie zdalnego nauczania oraz w celu realizacji obowiązku nauki w formie zdalnej (na podstawie art. 35 ustawy – Prawa oświatowego w związku z art. 6 ust. 1 lit. e RODO).
c) Rodzic (opiekun prawny) ma prawo wiedzieć, jak szkoła jako administrator będzie przetwarzała dane osobowe jego dziecka w trakcie nauki zdalnej
3. Zagrożenie w sieci Internet
a) Ochrona uczniów przed zagrożeniami w sieci Internet jest obowiązkiem rodziców/opiekunów prawnych. Należy zachować w tym względzie szczególną czujność.
b) Nauczyciel korzystając z tego typu rozwiązań i wskazując je uczniom podczas nauczania zdalnego kieruje się zasadami bezpieczeństwa w sieci.
c) Należy zwracać uwagę na wszystkie programy, aplikacje czy strony internetowe używane podczas nauczania zdalnego
d) Zakazuje się korzystania ze stron wskazywanych przez przeglądarkę lub programy zainstalowane na komputerze jako podejrzane, nie należy także włączać reklam internetowych, jakie mogą pojawić się czasie korzystania nauczania zdalnego, na linki do serwisów niewskazywanych bezpośrednio przez nauczyciela, nie pobierać załączników niewskazanych przez nauczyciela.
Regulamin zdalnego nauczania w Szkole Podstawowej im. Franciszka Nawrota w Łysakowie wchodzi w życie z dniem 1 września 2021r.
Regulamin może ulec zmianie zgodnie z wytycznymi MEN i GIS. Wszelkie zmiany będą udostępniane na stronie internetowej szkoły https://splysakow.edupage.org / dzienniku elektronicznym Librus.
E-mail szkoły: | splysakow@op.pl |
Inspektor Ochrony Danych: | Radosław Adamiec
e-mail: r.ad@gazeta.pl |
Administrator strony: | Justyna Pietrzyk
tel: 41385-74-21 |
E-mail administratora strony: | jbrewczyk@interia.pl |
Telefon: | 41385-74-21 |
Adres szkoły: | Łysaków Drugi 44b 28-300 Jędrzejów Poland |
Nazwa szkoły: | Szkoła Podstawowa im. Franciszka Nawrota w Łysakowie |