Uczniowie

  • Earth Day

    22go Kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi - Earth Day.

    Z tej okazji wraz z Panią Magdaleną Jakubanis klasy 1-3 oraz przedszkolaki zrobiły indywidualne prace przedstawiając naszą ziemię a o to i efekty :-)

  • Obowiązek Zdalnego Nauczania.

    Zarządzenie Nr 14/2020

    Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łysakowie

     z dnia 24 marca 2020 r.

    w sprawie  obowiązkowego zdalnego nauczania

     

     

    Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID, ( Dz. U. poz. 493 )

    Zarządzam:

     § 1

    1. Zdalne obowiązkowe nauczanie uczniów Szkoły Podstawowej w Łysakowie w okresie od 25 marca 2020 r. do odwołania nauczania na odległość przez Ministra Edukacji Narodowej odbywać się będzie w dzienniku elektronicznym Librus – https://portal.librus.pl/sinergia , poprzez Zintegrowaną Platformę Edukacyjną – www.epodręczniki.pl;.

    2. Odbywanie codziennych zajęć, wg obowiązującego planu lekcji, przez wszystkich nauczycieli i uczniów, poprzez logowanie się do dziennika o ustalonej porze wynikającej z planu lekcji, wpisywanie tematu lekcji, wysyłanie uczniom w wiadomości materiału dotyczącego lekcji, polecenia o wykonaniu określonych ćwiczeń, sprawdzaniu obecności uczniów na podstawie odczytania wiadomości w ciągu 45 minut lekcji.

    3. Posiłkowanie się przez nauczycieli przy zdalnym nauczaniu z licznych platform, stron edukacyjnych, poczty elektronicznej, wiadomości telefonicznych, w messengerze, e – learningu, grup na Facebooku itp.

    4. Zdiagnozowanie możliwości w zakresie zdalnego nauczania w klasie przez wychowawców klas we współpracy z rodzicami i nauczycielami uczącymi w oddziale. Pomoc w tym zakresie.

    5. Koordynowanie zdalnego nauczania w klasie przez wychowawców oddziałów we współpracy z nauczycielami uczącymi w oddziale i rodzicami.

    6. Objęcie pomocą psychologiczno – pedagogiczną wszystkich uczniów przez nauczycieli, wychowawców, pedagoga, logopedę, doradcę zawodowego, nauczyciela wspomagającego w formie zdalnej.

    7. Ograniczenie przerabianego materiału przedmiotowego do wyłącznie podstawy programowej.

    8. Równomierne obciążenie uczniów pracą w ciągu dnia, tygodnia w porozumieniu wszystkich nauczycieli uczących w oddziale pod kierunkiem wychowawcy klasy.

    9. Konsultacje dla rodziców i uczniów u nauczycieli w formie wiadomości na Librusie, emaili, wiadomości telefonicznych, rozmów telefonicznych itp.

    10. Popularyzację czytelnictwa przez bibliotekarza w formie zachęty do czytania książek, linków do programów, bibliotek cyfrowych itp.

    11. Monitorowanie postępów w nauce uczniów poprzez uzyskiwanie od uczniów zadanych prac przesłanych w formie wiadomości, emaili, scanów, zdjęć, poprzez odbycie rozmów na scype, czacie, wiadomości itp

    12. Ocenianie kształtujące i wspierające powinno być dostosowane do sytuacji kryzysowej panującej w kraju.

    13. Realizację wszystkich zajęć rewalidacyjnych, korekcyjno – kompensacyjnych, rozwijających, wyrównawczych indywidualnie z każdym uczniem poprzez dziennik elektroniczny, emaile, wiadomości i inne w uzgodnieniu z rodzicem, poza spotkaniami w rzeczywistości.

    14. Korzystanie przez uczniów i nauczycieli wyłącznie z zasobów elektronicznych, a papierowych tylko tych dostępnych w domu ucznia i w domu nauczyciela.

    15. Dokumentowanie pracy nauczyciela w dzienniku elektronicznym, w plikach Word o innych formach pracy poza Librusem itp., przesłanych Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łysakowie.

    16. Rozwiązywanie wszelkich kwestii trudnych i spornych na korzyść ucznia i w trosce o jego bezpieczeństwo rzeczywiste, psychiczne, cyfrowe.

    17. Informowanie rodziców o postępach w nauce ucznia poprzez dziennik elektroniczny, email, wiadomość telefoniczną, rozmowę telefoniczną, czat, scype itp.

     § 2

    1. Opublikowanie niniejszego zarządzenia na stronie Szkoły Podstawowej w Łysakowie oraz w dzienniku elektronicznym.

    2. Zarządzenie wchodzi w życie w dniu wydania.

     

    Elżbieta Karczewska

    Dyrektor Szkoły Podstawowe w Łysakowie.

     

  • Drodzy Rodzice i Uczniowie

    MEN działalność szkół zawiesza do 26 kwietnia. Do tego czasu zamknięte będą również przedszkola . Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował o przesunięciu terminów egzaminów ósmoklasisty i maturalnego. Najwcześniej odbędą się one w czerwcu. Rząd poda konkretne terminy z co najmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem. Od 15 kwietnia wraca nauczanie na odległość tzw. zdalne nauczanie.

     

  • Mimo wszystko...

    Chociaż nie chodzimy do szkoły, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa związanych z koronawirusem uczniowie naszej szkoły przygotowują ozdoby, które wprowadzą nas w atmosferę Świąt  Wielkiej Nocy, w tym roku obchody świąt wielkanocnych będą wyglądały zdecydowanie inaczej. Pomimo wszystko, życzymy pogody ducha i uśmiechu

  • Informacja dla Rodziców

    Informacja dla Rodziców!

    Szanowni Państwo!

    Z uwagi na zaistniałą sytuację i konieczność pracy zdalnej Wasze dzieci już od niemal dwóch tygodni otrzymują zadania i ćwiczenia do wykonywania w domu.

    Wykonywanie poleceń od nauczycieli służy zarówno powtórzeniu i utrwaleniu już opanowanych wiadomości i umiejętności przez Wasze dzieci, Rozporządzenie MEN z dnia 25 marca 2020 r nakład na szkołę i nauczycieli obowiązek realizacji podstawy programowej podczas pracy zdalnej, czyli opanowaniu nowego materiału w ramach realizacji tejże podstawy programowej

    W związku z powyższym bardzo prosimy państwa o współpracę i pomoc dzieciom w spełnianiu ich obowiązków szkolnych w tak trudnych warunkach.

    Zwracamy się do Państwa z prośbą o to, aby:

    - sprawdzać 2 razy dziennie, w miarę możliwości, informacji na e-dzienniku.

    - dbać, oto aby uczniowie klas 5-8 sprawdzali pocztę e- mail na portalach na których pracowali dotychczas z nauczycielami i wykonywali polecenia

    - dbać, w miarę możliwości, aby dziecko wykonywało zlecone prace systematycznie, uwzględniając bezpieczeństwo i higienę pracy dziecka,

    - udzielać nam nauczycielom informacji zwrotnej o pracy Waszych dzieci, kłopotach jakie napotykają, ilości przekazywanych zadań i możliwości ich wykonania w wyznaczonym czasie,

    - kontaktować się z wychowawcami i innymi nauczycielami, czy dyrektorem szkoły w razie napotkania trudności,

     

    Formy kontaktu uczniów i rodziców z nauczycielami i dyrektorem szkoły:

    - dziennik elektroniczny (jeśli ktoś zgubił hasło proszę o kontakt z wychowawcą)

    - rozmowa telefoniczna lub wiadomość SMS

    - wiadomości przekazywane za pośrednictwem grup utworzonych dla każdej klasy w aplikacji messenger,

    Istnieje również możliwość, aby wydrukowane materiały można było odebrać w szkole po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z nauczycielem. Może odbiera je rodzic w wyznaczonym dniu i o określonej godzinie. Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby.

    Dziękujemy Państwu na zrozumienie i pomoc.

    Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łysakowie.

  • Jak urozmaicić czas wolny...

    Konkurs plastyczny ” 100-lecie Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą”

    W związku z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej

    Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Jędrzejowie

    zaprasza do udziału w konkursie

    pod patronatem  IPN DELEGATURA W KIELCACH

    100-lecie Bitwy Warszawskiej

    zwanej Cudem nad Wisłą

    Celem konkursu jest:

    – upowszechnianie wiedzy o historii Polski

    – kształtowanie postawy patriotycznej

    – doskonalenie technik malarskich

    – pobudzenie twórczej wyobraźni.

    Regulamin konkursu:

    1. Konkurs  przeznaczony  jest  dla uczniów klas  V – VIII  szkół podstawowych powiatu jędrzejowskiego.
    •  Warunki konkursu:
    • Wykonanie pracy plastycznej/plakatu dowolną techniką w formacie A 3.
    • Tematyką prac ma być historia Bitwy Warszawskiej  lub/i  symboli narodowych.

    Ocenie podlegać  będzie:  zgodność  z  tematem  konkursu,  oryginalność  i estetyka, zawartość treściowa oraz szata graficzna prac.

    Prace powinny zostać podpisane: imię i nazwisko autora, opiekuna oraz nazwę szkoły.

    • Organizatorzy   przewidują    dla    zwycięzców dyplomy, nagrody   rzeczowe  i książkowe oraz podziękowania dla nauczycieli.
    • Nagrodzone oraz wyróżnione prace zostaną wyeksponowane  na  wystawie.
    • JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY DODATKOWĄ OCENĄ Z PLASTYKI SKONTAKTUJ SIE Z N-LEM PLASTYKI NA MESENGERZE , UDZIELĘ WSZYSTKICH WSKAZÓWEK.
  • Jak urozmaicić czas wolny. Konkurs plastyczny

    UWAGA !!! Konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych-

    „Najciekawsza Ozdoba Wielkanocna”

     

    1) Organizatorem konkursu jest nauczyciel plastyki

    2) Celem konkursu jest wzbogacenie wiedzy na temat zwyczajów wielkanocnych,

    wzmacnianie więzi rodzinnych oraz współpracy z rodzicami.

    3) W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-III i V-VII wraz z rodzinami, taki zespół może przedstawić jedną pracę.

    4) Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opatrzenie pracy metryczką , która zawierać powinna imię i nazwisko dziecka oraz klasa.

    5) Prace należy przynieść do n-la plastyki po  powrocie do szkoły (kwarantannie)

    6) Praca może być wykonana dowolną techniką w formie płaskiej lub przestrzennej z wykorzystaniem gałązek, filcu, wydmuszek itp..

    7) Oceny prac dokona powołana przez organizatora Komisja Konkursowa. Decyzja Komisji

    Konkursowej jest ostateczna.

    8) Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej szkoły.

    9) Autorzy najlepszych prac otrzymają pamiątkowe nagrody

    10) Organizator nie przewiduje zwrotu prac. Prace te zostaną własnością szkoły lub zostaną przekazane na kiermasz szkolny

    11) Udział w konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem przez uczestnika konkursu wszystkich

    warunków regulaminu


    ZGŁOSZONE PRACE PLASTYCZNE NA KONKURS ZOSTANĄ OCENIONE Z PRZEDMIOTU PLASTYKA!

  • Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura – propozycje dla uczniów i nauczycieli

    pasma_edukacyjnetvp729x308

    Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm  edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.

    Pasmo edukacyjne w TVP ABC

    Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”.

    Oferta programowa TVP Kultura od 16 do 20 marca 2020

    W ramach swojej oferty TVP Kultura przygotowała zestawienie propozycji programowych dostosowanych do potrzeb uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród nich znajdują się programy, filmy i Teatry Telewizji będące ekranizacją lektur obowiązkowych
    i uzupełniających. Poniżej prezentujemy godzinowy harmonogram w poszczególnych dniach od 16 do 20 marca br.

    Poniedziałek, 16 marca

    • Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Pinokio reż. Comencini Luigi (1972), 120 min.;
    • Godz. 15:09 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.;
    • Godz. 15:10 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Chopina – cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
    • Godz. 16:00 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Apollo i Marsjasz, cykl programów publicystycznych (2018), 25 min. – poezja Zbigniewa Herberta stanowi jedną z lektur obowiązkowych w 4-letnim liceum ogólnokształcącym, 5-letnim technikum i branżowej szkole I stopnia;
    • Godz. 16:15 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Sandomierz (2019), 5 min.;
    • Godz. 16:25 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. 1 „Porwanie”, reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 minut – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej.

    Wtorek, 17 marca

    • Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Klub włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima, reż. Tomasz Szafrański (2015), 93 min.;
    • Godz. 14:30 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.
    • Godz. 14:35 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Czajkowskiego, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
    • Godz. 15:30 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Guziki – cykl programów publicystycznych (2018), 25 min. – poezja Zbigniewa Herberta stanowi jedną z lektur obowiązkowych w 4-letnim liceum ogólnokształcącym, 5-letnim technikum i branżowej szkole I stopnia;
    • Godz. 15:45 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Tyniec, (2019), 5 min.;
    • Godz. 15:55 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. 2 „Chartum), reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 minut. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej.

    Środa, 18 marca

    • Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Panna nikt reż. Andrzej Wajda (1996), 99 min.;
    • Godz. 14:35 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.;
    • Godz. 14:45 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Verdiego, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
    • Godz. 15:35 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Dwie krople cykl programów publicystycznych (2018), 25 min. – poezja Zbigniewa Herberta stanowi jedną z lektur obowiązkowych w 4-letnim liceum ogólnokształcącym, 5-letnim technikum i branżowej szkole I stopnia;
    • Godz. 15:50 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Szalowa, (2019), 5 min.;
    • Godz. 15:55 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. „Ucieczka” reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;
    • Godz. 16:45 Baczyński, reż. Kordian Piwowarski (2012), 65 min. – poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego stanowi jedną z lektur obowiązkowych w 4-letnim liceum ogólnokształcącym, 5-letnim technikum i branżowej szkole I stopnia.

    Czwartek, 19 marca

    • Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Katarynka reż. Stanisław Jędryka (1967), 27 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;
    • Godz. 13:25 Literatura na ekranie – Antek reż. Wojciech Fiwek (1971), 50 min.;
    • Godz. 14:15 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.;
    • Godz. 14:15 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Beethovena, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
    • Godz. 15:30 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Modlitwa Pana Cogito podróżnika, cykl programów publicystycznych (2018), 25 min. – poezja Zbigniewa Herberta stanowi jedną z lektur obowiązkowych w 4-letnim liceum ogólnokształcącym, 5-letnim technikum i branżowej szkole I stopnia;
    • Godz. 15:35 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. 4 „Smain”. reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;
    • Godz. 16:30 Daleko na północy, film animowany, reż. Remi Chaye, (2016), 80 min.

    Piątek, 20 marca

    • Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Hamlet reż. Franco Zeffirelli (1990), 130 min. – lektura uzupełniająca (zakres rozszerzony) w 4-letnim liceum ogólnokształcącym, 5-letnim technikum;
    • Godz. 15:05 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Offenbacha, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
    • Godz. 16:00 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Tren Fortynbrasa, cykl programów publicystycznych (2018), 25 min. – poezja Zbigniewa Herberta stanowi jedną z lektur obowiązkowych w 4-letnim liceum ogólnokształcącym, 5-letnim technikum i branżowej szkole I stopnia;
    • Godz. 16:15  Lektura na ekranie – Mały książę reż. Marc Ozborne (2015), 105 min. – lektura obowiązkowa w klasach VII–VII szkoły podstawowej; obowiązuje na egzaminie ósmoklasisty.

    Specjalne kolekcje dla dzieci i młodzieży na TVP Vod

    Dodatkowym działaniem podjętym przez Telewizję Polską jest udostępnienie w paśmie TVP Vod czterech specjalnych kolekcji zawierających materiały podzielone na kategorie dostosowane zarówno do najmłodszych, jak i starszych uczniów.

    1. Kolekcja dla dzieci  „To się nie nudzi” – bajki, filmy familijne, programy rozrywkowe, archiwalne seriale i  spektakle dla młodych widzów
    2. Kolekcja z dziedziny kultury „Kulturalny rock szkolny” – magazyny i programy kulturalne, filmy i seriale dokumentalne, filmy i seriale fabularne oraz koncerty polskich i światowych artystów
    3. Kolekcja z dziedziny historii „Lekcja Historii” – programy telewizyjne, filmy i serie dokumentalne, filmy i seriale fabularne, archiwalne i historyczne, Teatry Telewizji
    4. Kolekcja „Lektury na ekranie” – filmowe i serialowe ekranizacje lektur szkolnych oraz filmy dokumentalne o autorach z kanonu lektur

    Materiały edukacyjne do nauki zdalnej – rekomendacje MEN

    Przypominamy również, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.

    Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

    Więcej informacji na stronie MEN

     

  • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

    Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


     

    Grafika z napisem zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych


     

    Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

    Rodzicu,

    • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

    • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

    • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

    • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

    • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

    • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

    Uczniu,

    • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

    • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

    • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

    • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

    Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

    Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

    Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

    • dziennik elektroniczny;

    • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;

    • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

    Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

    Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

    • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

    • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

     

    Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

    Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

    Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

    Departament Informacji i Promocji
    Ministerstwo Edukacji Narodowej

     

     

  • Koronawirus

    KORONAWIRUS powoduje gorączkę, kaszel, duszności,bóle mięśni i zmęczenie. Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania czy mówienia. Jak zapobiegać zakażeniu?          

     * Często myj ręce, używając mydła i wody.  

     * Kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos.      

     * Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób,które kaszlą i kichają. 

    * Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

    Infolinia NFZ800 190 590

    www.gov.pl/koronawirus

  • "Sztandar dla szkoły"-konkurs plastyczny

    Wśród uczniów naszej szkoły w styczniu został ogłoszony  konkurs plasyczny pt.;„Sztandar dla szkoły” celem konkursu było stworzenie projektu, który będzie wzorcem lub inspiracją do wyhaftowania sztandaru szkolnego, Na konkurs wpłynęły prace

    Amelki Ptak uczennicy kl. VI,

    Karola Ptak ucznia kl. V,

    Justyny Legenza uczennicy kl. VIII,

    Mai Gwóźdź uczennicy kl. VIII, wszystkim dziękujemy za zaangażowanie, prace zostaną nagrodzone. O przebiegu powstawania sztandaru będziemy informować zainteresowane osoby.

     

     

     

     

     

  • OSTATKI 2020r.

    Po szczegółowe informację prosimy kontaktować się pod numerem telefonu: 505378182, 606850491

  • 10.02.2020. Uczniowie klasy V przygotowali na zajęcia z historii makiety Średniowieczne miasto i wieś, które zostały zaprezentowane jako wystawa na szkolnym korytarzu.

  • Bal przebierańców w przedszkolu udał się znakomicie. Była super zabawa, konkursy, a po trudach tanecznych pyszna pizza.

  • Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu 22.10.2020r.

  • Kochanym babciom i dziadkom.

    Pod takim hasłem obchodziliśmy święto wyjątkowych osób - babć i dziadków. 21 stycznia nasza szkoła rozbrzmiewała śpiewem piosence i recytacją wierszy oraz tysiącem życzeń składanych babciom i dziadkom. bowiem właśnie wtedy gościliśmy tych co mają "siwe włosy i złote serca". Uczniowie klas I - III przygotowali uroczystą akademię podczas której wyśpiewali i wyrecytowali jak bardzo kochają swoich dziadków i jak bardzo za wszystko im dziękują. Popłynęły życzenia stu i więcej lat życia w dobrym zdrowiu.  Były upominki dla seniorów i słodki poczęstunek przy herbatce.

  • Jędrzejowskie Szopki

    „Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe” to doroczny przegląd plastyczny organizowany przez Centrum Kultury w Jędrzejowie oraz Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie.W dniu 23 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 w Centrum Kultury w Jędrzejowie, Komisja w składzie:

    • Józef Straszak – Dyrektor Centrum Kultury w Jędrzejowie,
    • o. Jakub Zawadzki – O. Cist.
    • Agnieszka Cejest – Przedstawicielka Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie,
    • Danuta Borucka – Przedstawicielka Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie,
    • Urszula Lubczyńska – Gładka – plastyk,
    • Leszek Kurkowski – artysta rzeźbiarz,
    • Anita Łukasik – plastyk Centrum Kultury w Jędrzejowie,
    • Artur Smerkowski – plastyk Centrum Kultury w Jędrzejowie,

    spośród 134 szopek, które napłynęły na Przegląd Plastyczny nagrodzono między innymi pracę plastyczną naszego ucznia kl. V Jakuba Jarosa

    Gratulujemy!!!  Urocxyste wręczenie nagród 25 I o godz. 10.00 w C.K

  • WOŚP po raz kolejny.

    Jak co roku również i teraz graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wolontariuszki z naszej szkoły Milena, Gosia, Asia i Kamila zebrały wspólnie ponad 1600 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

  • Konkurs Plastyczny

    Uczennica naszej szkoły Amelia Ptak ( kl VI) dostała wyróżnienie za udział w konkursie plastycznym „ Uzależnienia niszczą marzenia”, w kategorii wiekowej klas V- VI Organizatorem konkursu był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie i Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna. Gratulujemy wyróżnienia i nagrody.

     

  • Warsztaty

    18.12.2019 Odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe, prowadzone przez "Jędrzejowską Galerię na Szlaku" - P. Beatkę Wojnowską. Uczestniczyły w nich uczniowie klas V, VI, VII wraz z opiekunami Panią Elżbietą Adamus i Panią Dorotę Wójcik. Uczniowie przed Warsztatami zwiedzali Państwowe Muzeum Zegarów oraz najnowszą wystawę poświęconą II Wojnie Światowej. Uczniowie przygotowali własne choinki wykorzystując żywe elementy, jodły, świerku oraz tworzywa naturalnych. Zapewne będą one ozdobą na świątecznych rodzinnych stołach.

     

strona:

Kontakt

E-mail szkoły: splysakow@op.pl
Inspektor Ochrony Danych: Radosław Adamiec
e-mail: r.ad@gazeta.pl
Administrator strony: Justyna Pietrzyk
tel: 41385-74-21
E-mail administratora strony: jbrewczyk@interia.pl
Telefon: 41385-74-21
Adres szkoły: Łysaków Drugi 44b
28-300 Jędrzejów
Poland
Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Franciszka Nawrota w Łysakowie