Uczniowie

  • Szanowni Państwo

    Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Zdrowia informuje o wpływających sygnałach w związku z problemami dotyczącymi wydawania rodzicom zaświadczeń potwierdzających brak zakażenia dziecka wirusem COVID-19.

    Rodzice dzieci, u których występują objawy takie jak: kaszel czy kichanie zgłaszają się do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w celu wydania zaświadczenia, które ma służyć dopuszczeniu dziecka do zajęć w żłobku, przedszkolu czy szkole lub poświadczać, że występujące u dziecka objawy nie są wynikiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, lecz przewlekłej choroby układu oddechowego. 

    W związku z powyższym Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Zdrowia stwierdzają, że:

    • niezasadnym jest wymaganie potwierdzenia braku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u dzieci bezobjawowych lub z katarem. Należy pamiętać, że decyzja o skierowaniu danej osoby na badanie w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 pozostaje w kompetencjach lekarzy zlecających badanie, przy uwzględnieniu przesłanek klinicznych oraz aktualnych wytycznych i rekomendacji dotyczących sytuacji, w których wykonanie testu na obecność genomu wirusa SARS-CoV-2 uznaje się za zasadne.  Na potrzeby nadzoru nad zakażeniami ludzi nowym koronawirusem COVID-19 Główny Inspektor Sanitarny określa definicję przypadku, w której ustala kryteria min. kliniczne i epidemiologiczne wskazujące na potrzebę przeprowadzenia diagnostyki laboratoryjnej;
    • w przypadku, kiedy w szkole/przedszkolu pojawia się dziecko z objawami charakterystycznymi dla alergii w postaci kataru siennego (objawiającego się m.in. kichaniem, wyciekaniem z nosa wodnistej wydzieliny, łzawieniem oczu) należy honorować zaświadczenie lekarskie potwierdzające alergię u dziecka;
    • w przypadku, kiedy w szkole pojawia się dziecko z zaświadczeniem od lekarza, iż jest zdrowe i może uczęszczać na zajęcianależy takie zaświadczenie honorować. Lekarz, na podstawie wywiadu oraz badania przedmiotowego i podmiotowego dziecka, posiada kompetencje, aby dokonać rzetelnej oceny jego stanu zdrowia.

    Z poważaniem,

    Robert Błaut

    Kuratorium Oświaty w Kielcach

  • ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

    W związku z trwającą pandemią i związanym z nią obowiązującym reżimem sanitarnym uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 nie będzie miała uroczystego charakteru.

    Uczniowie klas II, III, IV, VI, VII, VIII w dniu 1 września 2020 r. przychodzą do szkoły na godz. 9.30 sami, rodzice zostają na zewnątrz budynku ! (ograniczona procedurami możliwość przebywania osób trzecich w budynku szkoły).

    Uczniowie w/w. klas spotykają się w swoich salach z wychowawcami.

    Wychowawcy przekażą szczegółowe informacje dotyczące procedur bezpieczeństwa obowiązujących od dnia rozpoczęcia zajęć dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczych.

     

    Wychowawcy w/w. klas:

    klasa

    II

    Karolina Ganczarski

    III

    Anna Kowalska

    IV

    Justyna Pietrzyk

    VI

    Dorota Wójcik

    VII

    Elżbieta Adamus

    VIII

    Elżbieta Król

     

    Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I w dniu 1 września 2020 r. przychodzą do szkoły na godz. 9.30, spotykają się z wychowawcami.

    Z każdym dzieckiem z oddziałów przedszkolnych i klas I może być obecny tylko 1 rodzic.

    Rodzice przychodzą w maseczkach/przyłubicach oraz są zobowiązani do posiadania jednorazowych rękawiczek i zdezynfekowania rąk przy wejściu do budynku szkoły.

    Wychowawcy przekażą szczegółowe informacje dotyczące procedur bezpieczeństwa obowiązujących od dnia rozpoczecia zajęć dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczych.

     

    Wychowawcy ww. oddziału i klasy I:

     

    oddział/klasa

    imię i nazwisko wychowawcy

    OP 3-, 6-latki

    Dorota Kawiorska, Aneta Gdula

    klasa I

    Urszula Wyderka

     

    Uroczysta msza święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w dniu 1 września 2020 r. o godz. 9.00 w kościele w Łysakowie.

     

    Elżbieta Krczewska

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łysakowie

  • Bezpieczny powrót do szkół

    10 zasad dla ucznia

  • Bezpieczny powrót do szkoły

    Wskazówki dla rodzica

  • Kurs e-learningowy dla dzieci - Bezpiecznie na wsi mamy upadkom zapobiegamy.

  • Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice.

    Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Był to wyjątkowo trudny rok, rok, w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym trudnościom i wyzwaniom związanym między innymi z nauczaniem na odległość. Koniec roku szkolnego to wyjątkowy czas . Wszystkim należy się zasłużony wypoczynek. Po takim, całorocznym wysiłku koniecznym wydaje się napełnienie i ciał i ducha słońcem, siłą, pozytywną energią, która pozwoli nam pracować w kolejnym roku szkolnym.

    Życzę zatem wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji. Do miłego spotkania po wakacjach.

    Wśród naszej społeczności są uczniowie, uczniowie klasy VIII dla których dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem pobytu w tej szkole i właśnie do nich chcę skierować kilka słów.

    Pożegnania są zawsze trudne, zwłaszcza gdy żegnają się ludzie, którzy przez 8 lata tworzyli jedną wielką szkolną rodzinę. Trudno uwierzyć, że 8 lat minęło tak szybko, pamiętamy doskonale pierwsze dni waszej nauki w szkole, blaski i cienie codziennych zmagań na zajęciach, wspólne wyjazdy, zabawy. Wspólnie przeżywaliśmy  chwile sukcesów, słabości, porażek. Ale cóż coś się kończy, aby zaczęło się coś innego, czekają was nowe wyzwania i coraz bardziej dorosły świat. Uczcie się dokonywać mądrych wyborów, które pozwolą wam spełnić wasze oczekiwania i marzenia. Nowe wyzwania w życiu każdego człowieka dużego czy małego wywołują obawy i strach. Ale jak mówił mały Książę strach trzeba oswoić i zaprzyjaźnić się z nim. Zatem życzę wam abyście oswajali swoich nowych nauczycieli, nowych przyjaciół i nowe sytuacje, a wtedy wszystko się uda, a wy będziecie szczęśliwi.

    Dyrektor szkoły

    Elżbieta Karczewska

     

  • "Bezpieczne wakacje 2020r.v

    • „BEZPIECZNE WAKACJE 2020”-.  Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych konkurs plastyczny ,celem konkursu było zwiększenie świadomości młodzieży dotyczącej bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas tegorocznych wakacji. Zapobieganie spożywania alkoholu, tytoniu oraz środków odurzających, Profilaktyka zapobiegania zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w kontekście spędzania wolnego czasu, Profilaktyka  bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach itp.- wyróżnienie otrzymała nasza uczennica- Weronika Pardela klasa 6, która otrzymała pamiątkową nagrodę z rąk wychowawcy 26.06.2020r
  • gaszynchallenge dla Zosi

    Szkoła Podstawowa w Łysakowie została nominowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łysakowie do wzięcia udziału w akcji #gaszynchallenge pomoc dla Zosi.

    Z przyjemnością przyjęliśmy wyzwanie.

    Do włączenia się do akcji nominujemy:

    - Przedszkole Nr. 1 w Jędrzejowie

    - Szkołe Podstawowa w Potoku

    - Koło Łowieckie Nr. 2 w Jędrzejowie.

    Zasady są bardzo proste. Należy wykonać 10 pompek bądź przysiadów. W przypadku wykonania ćwiczenia na konto Zosi należy wpłacić 5 zł, jeżeli nie wykonamy zadania 10 zł Link do wpłaty: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia

    Serdecznie pozdrawiamy i życzymy powodzenia.

     

    https://drive.google.com/file/d/1p-uDfoCCwQ3VhJ2H3He5Q-m7ndbHydjt/view?usp=sharing

  • Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

    Zapraszamy dzieci po odbiór świadectw w piątek 26go Czerwca w godzinach:

    9.00 klasa VIII

    9.30 klasa VII

    10.00 klasa VI

    10.30 klasa V

    11.00 klasa III

    11.30 klasa II

    12.00 klasa I 

    Dzieci z oddziału przedszkolnego kończ

  • Kolejna nagroda dla naszego ucznia

    Spośród 259 uczniów z 32 szkół Stanisław Wachowicz zajął III miejsce.

    Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprosiła  w lutym uczniów szkół podstawowych do  X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego , który był pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

    Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

    Organizatorzy ze względu na bezpieczeństwo  w związku z panującym korona wirusem osobiście w czasie kwarantanny dostarczyli (zachowując środki ostrożności) uczniowi nagrodę do domu. GRATULUJEMY!!!

     

     

  • Wyróżnienie

    15 czerwca rozstrzygnięto konkurs plastyczny organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Jędrzejowie pt.:"100 lecie Bitwy Warszawskiej",komisja na czele ,której stał artysta malarz Zbigniew Kasprzak wyróżniła pracę naszej uczennicy Joanny Kuzak, gratulujemy! Dziękujemy!

  • Dzień Dziecka

    Wszystkiego Najlepszego Kochani. Dużo zdrowia, szczęścia i moc radości życzy Pani Dyrektor wraz z  nauczycielami :-)

  • Procedury zwrotu książek do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej w Łysakowie

    WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁYSAKOWIE PODCZAS ZWROTU KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

     

     

    1. Do biblioteki Szkoły Podstawowej w Łysakowie przychodzą uczniowie/uczennice, rodzice uczniów tej szkoły w celu zwrotu książek oraz podręczników.

    2. Na teren szkoły uczniowie/uczennice, rodzice, bibliotekarz i pracownicy mogą wejść wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Bibliotekarz pracuje w maseczce ochronnej/ przyłbicy oraz rękawiczkach ochronnych.

    3. Do szkoły przychodzą tylko zdrowi uczniowie/uczennice, rodzice, bibliotekarz i pracownicy szkoły – bez objawów chorobowych. Nie przychodzą, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

    4. Uczniowie/uczennice, rodzice, bibliotekarz i pracownicy szkoły przestrzegają podstawowych zasadach higieny m.in. mycia rąk wodą z mydłem, nie podają ręki na przywitanie, unikają częstego dotykania oczu, nosa i ust. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.

    5. Po wejściu do szkoły, każdy uczeń/uczennica oraz rodzic ma obowiązek dezynfekcji rąk. Przy drzwiach znajduje się środek dezynfekujący.

    6. Zwrot książek (poza podręcznikami) będzie się odbywał codziennie w godzinach 13.00 – 14.30 z podziałem na klasy, począwszy od 1 czerwca 2020r do 5 czerwca 2020r

    poniedziałek – klasa I

    wtorek – kl. II i III

    środa – kl. V

    czwartek – kl. VI

    piątek – kl. VII i VIII

    1. Podręczniki będą zwracane w takiej samej kolejności, ale w terminie późniejszym po uzgodnieniu z nauczycielami.

    2. Książki i podręczniki w imieniu uczniów mogą zwracać ich rodzice.

    3. Przed wejściem do biblioteki mogą znajdować się 2 osoby w odległości co najmniej 1,5 m od siebie. Stoją w wyznaczonych miejscach.

    1. Zwrot książek odbywa się przed wejściem do biblioteki w odległości co najmniej 1,5 m od bibliotekarza, który oddzielony jest od uczniów za pomocą ławki szkolnej.

    2. Uczniowie/uczennice, oraz rodzice wykładają zwracane książki/podręczniki na ławkę szkolną.

    3. Książki/podręczniki powinny być zapakowane w foliową reklamówkę podpisaną imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia.

    4. Po każdym zwrocie książek/podręczników ławka szkolna jest dezynfekowana.

    5. Zwrócone książki/podręczniki bibliotekarz umieszcza w specjalnych pudłach, gdzie odbywają 3-dniową kwarantannę. Po tym czasie bibliotekarz rozpakowuje książki, sprawdza ich stan techniczny i zapisuje ilość zwróconych egzemplarzy. W przypadku podręczników bibliotekarz sprawdza ich ilość, stan techniczny, zapisuje egzemplarze zniszczone lub brakujące w celu poinformowania rodziców o konieczności odkupienia podręczników.

    6. Wiadomości do rodziców bibliotekarz przekazuje za pomocą dziennika elektronicznego.

    7. Po zwróceniu książek/podręczników uczniowie/uczennice, oraz rodzice opuszczają szkołę zachowując izolację społeczną (co najmniej 1,5 m odległości).

    8. Przed opuszczeniem szkoły uczniowie/uczennice, rodzice i pracownicy szkoły dezynfekują ręce płynem umieszczonym przy drzwiach wejściowych.

     

  • WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁYSAKOWIE W CZASIE KONSULTACJI DLA UCZNIÓW KLAS V-VIII ORAZ UCZNIÓW POSIADAJĄCYCH ORZECZENIE O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO .

    1. W konsultacjach organizowanych na terenie Szkoły Podstawowej w Łysakowie uczestniczą uczniowie/uczennice klas V -VIII i uczniowie posiadający orzeczenie o kształceniu specjalnym za zgodą rodziców (prawnych opiekunów).

    2. Konsultacje mogą mieć charakter indywidualny lub grupowy, decyduje o tym nauczyciel prowadzący konsultacje. Zajęcia rewalidacyjne i z pomocy psychologiczno-pedagogicznej odbywają się indywidualnie.

    3. Na teren szkoły uczniowie/uczennice nauczyciele i pracownicy mogą wejść wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).

    4. Do szkoły przychodzą tylko zdrowi uczniowie/uczennice, nauczyciele i pracownicy szkoły – bez objawów chorobowych.Nie przychodzą, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

    5. Uczniowie/uczennice przychodzący na konsultacje wpuszczeni są do szatni pojedynczo z zachowaniem zasad izolacji społecznej. W szatni jednocześnie mogą przebywać tylko 2 osoby, w odległości co najmniej 1,5 m.

    6. Uczniowie/uczennice i pracownicy szkoły przestrzegają podstawowych zasadach higieny m.in. mycia rąk wodą z mydłem, nie podają ręki na przywitanie, unikają częstego dotykania oczu, nosa i ust. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.

    7. Uczniowie/uczennice mają obowiązek zmiany obuwia. Obuwie zmienne zostaje w szkole na okres odbywania się konsultacji. Spody obuwia, w którym uczniowie przebywają w szkole są dezynfekowane.

    8. Z szatni uczniowie/uczennice kierują się do toalety w celu umycia rąk.

    9. Przed każdym wejściem do sali, w której odbywają się konsultacje każdy uczeń/uczennica oraz pracownik szkoły ma obowiązek dezynfekcji rąk. Przy drzwiach znajduje się środek dezynfekujący.

    10. W sali, w której odbywają się konsultacje dla każdego ucznia/uczennicy i nauczyciela/nauczycielki przygotowany jest oddzielne stanowisko w odległości co najmniej 1,5 m,.

    11. Wszystkie ławki i krzesła są dezynfekowane przed każdymi konsultacjami.

    12. Na konsultacje uczniowie/uczennice przynoszą swoje przybory szkolne i materiały, np. podręczniki, zeszyty, zeszyty ćwiczeń i inne. Uczniowie/uczennice nie mogą pożyczać przyborów szkolnych, materiałów dydaktycznych, podręczników i innych rzeczy przyniesionych ze sobą, ani się nimi nie mogą wymieniać.

    13. W konsultacjach grupowych jednocześnie może uczestniczyć tylu uczniów/uczennic, aby możliwe było zapewnienie im odległości co najmniej 1,5 m. od siebie, ale nie więcej niż 12.

    14. Uczniowie/uczennice po wejściu do sali siadają przy ławce. Nie mogą przemieszczać się po sali, ani zmieniać raz wybranego miejsca.

    15. Zaleca się, aby przez cały okres konsultacji uczniowie/uczennice siadali przy tym samym stoliku.

    16. Konsultacje grupowe dla uczniów/uczennic kl. VIII będą organizowane w blokach 3 godzinnych po 1 godzinie lekcyjnej z każdego przedmiotu egzaminacyjnego. Między zajęciami będą krótkie przerwy – maksymalnie 5 minutowe, ale uczniowie/uczennice nie mogą opuszczać sali, ani swojego stanowiska.

    17. Uczniowi/uczennice mogą opuszczać salę tylko pojedynczo wtedy, gdy odczuwają taką potrzebę np.: w celu chwilowego odpoczynku, skorzystania z toalety i inne. Po poinformowaniu nauczyciela o konieczności opuszczenia sali.

    18. Uczniowie/uczennice i nauczyciele/nauczycielki w czasie konsultacji jeśli przebywają w wyznaczonym miejscu nie muszą mieć założonych masek. Jeśli istnieje konieczność zmniejszenia dystansu 1,5 m, jak również przy poruszaniu się po budynku w celu wejścia lub opuszczenia sali i szkoły muszą mieć zakryte ust i nosa.

    19. Po zakończonych konsultacjach uczniowie/uczennice opuszczają salę pojedynczo w odstępach czasowych, tak aby zachować izolację społeczną. Nauczyciel decyduje o kolejności i czasie opuszczania sali tak, aby w szatni jednocześnie nie przebywało więcej niż 2 osoby. Nauczyciel/nauczycielka opuszcza salę ostatni/ostatnia.

    20. Przed opuszczeniem szkoły uczniowie/uczennice i pracownicy szkoły dezynfekują ręce płynem umieszczonym przy drzwiach wejściowych.

  • Na spacerze z moją mamą.

    Karol kl. I

    Słodki prezent dla mojej mamy. Piotr kl. III.

  • Dzień Matki

     

     

    Dzień Matkiświęto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. W Polsce święto obchodzone jest 26 maja. Co roku  Dzień Matki w naszej szkole obchodzony był bardzo uroczyście. Jednak w tym roku z powodu epidemii  nie będzie apelu, nie będzie piosenek i wierszy, aby móc podziękować naszym mamom za trud wychowanie. Jednak żaden wirus nie powstrzyma nas , od złożenia mamie życzeń w  tym ważnym dniu nie zapominamy też o roli Matki w życiu każdego z nas. Słowo ,,matka” budzi w ludziach najczulsze skojarzenia. Oto nasi uczniowie , którzy uroczyście złożyli swym kochanym mamom życzenia .

  • Konsultacje przedmiotowe.

    Konsultacje z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki dla klasy 8 odbędą się w naszej szkole 27.05.2020 (w środę) od godziny 15:00 do 18:00. 

  • Święto Papieskie

    W obecnym roku  dnia 18 maja obchodzimy setną rocznicę urodzin papieża św. Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły także włączyli się w uczczenie tej wyjątkowej rocznicy. Przygotowali piękne plakatyi  laurki, a Marcin z klasy III nagrał filmik na którym przeczytał znamienne słowa papieża wypowiedziane podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Tym samym Marcin przeniósł nas do tamtych czasów przypominając naukę Jana Pawła II.

  • Majowe święta – dni, o których należy pamiętać

    W tym roku święta majowe będziemy  obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. W domach trwają przygotowania do uczczenia ważnych dla całego narodu świąt, uczniowie przygotowują biało-czerwone  symbole narodowe, odwiedźmy ich i zerknijmy na ich prace, zapraszamy do galerii

strona:

Kontakt

E-mail szkoły: splysakow@op.pl
Inspektor Ochrony Danych: Radosław Adamiec
e-mail: r.ad@gazeta.pl
Administrator strony: Justyna Pietrzyk
tel: 41385-74-21
E-mail administratora strony: jbrewczyk@interia.pl
Telefon: 41385-74-21
Adres szkoły: Łysaków Drugi 44b
28-300 Jędrzejów
Poland
Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Franciszka Nawrota w Łysakowie