Przedszkole - zajęcia z laboratorium przyszłości

W ramach lekcji „Laboratorium Przyszłości” przedszkolaki wraz z Panią Dorotą Kawiorska poznali jak funkcjonuje zdalnie sterowana „pszczółka”. Na zajęciach dzieci również starali się złożyć robota "Four-legged Dancing Robot." Wszyscy z zaangażowaniem łączyli kolejne elementy i składali w całość mechaniczna postać. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Klasy 1-3 zajęcia z laboratorium przyszłości

Uczniowie klas 1-3 składali i programowali robota Four-legged Dancing Robot. Wszyscy z zaangażowaniem łączyli kolejne elementy i składali w całość mechaniczne zwierzątko. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Klasa IV na zajęciach z laboratorium przyszłości

Klasa IV na zajęciach z „Laboratorium Przyszłości” postanowiła zająć się obrabianiem desek, które w wykorzystaniu będą mógł powiesić sobie na pamiątkę. Na małych deskach dzieci wykorzystały przydatne maszyny z laboratorium robiąc po dwie dziurki przeznaczone na sznurek. Na następnych zajęciach dzieci na tych deskach będą wypalać swoje imię oraz dekorować.

Zajęcia były bardzo interesujące a klasa pracowała bardzo pilnie i starannie.

Figury na płaszczyźnie

Ostatnie zajęcia rozwijające z matematyki klasa 6 spędziła w Laboratorium Przyszłości. Były one podsumowaniem działu „Figury na płaszczyźnie”. Uczniowie wykonali z drewna modele figur płaskich, które dokładnie wymierzyli. Następnie omówili ich własności, zastosowania w życiu codziennym oraz obliczyli ich pola i obwody. Zajęcia sprawiły uczniom mnóstwo radości. Zdjęcia zostały wykonane sprzętem fotograficznym zakupionym w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

Obróbka drewna

Na kolejnych lekcjach plastyki uczniowie kl. 6 w ramach zajęć z Laboratorium Przyszłości szlifowali, wiercili, kleili ogólnie obrabiali drewno, aby potem uzyskać efekt...

Zajęcia z edb i biologii w ramach laboratorium przyszłości

Choć jeszcze do zimy daleko, my już jesteśmy " EKO". Najstarsi uczniowie naszej szkoły wykonali dziś karmniki z drewna dla ptaków. Ręce pełne pracy: wycinali, lakierowali, polerowali, wyżynali jak prawdziwi stolarze. Wykorzystaliśmy sprzęt techniczny zakupiony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości, zachowując oczywiście zasady bezpieczeństwa.

Samorząd Uczniowski

W styczniu opiekunowie SU ( pani Elżbieta Król i Magdalena Jakubanis) zorganizowały bal karnawałowy w świetlicy wiejskiej dla wszystkich uczniów i oddziału przedszkolnego. Oprócz tańców, konkursów , wybornego jedzenia robiliśmy również zdjęcia naszym dzieciom. Dobrze jest móc wykorzystać profesjonalny sprzęt ( parasolka fotograficzna, statyw, kamera, mikroporty bezprzewodowe...) zakupiony w ramach projektu LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Za przygotowanie techniczne i obsługę sprzętu odpowiedzialny był pan Piotr Kozioł.

Skrętacze językowe

Na zajęciach polskiego " Skrętacze języka" szóstoklasiści nagrywali się wzajemnie podczas czytania trudnych wyrazów stanowiących pułapki językowe. Potem sprawdzaliśmy poprawność, dykcję i tempo i wyrazistość czytania. Użyliśmy kamery zakupionej w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.

Kl. VIII na lekcji matematyki w laboratorium przyszłości

Klasa VIII na zajęciach z matematyki wybrała się do " Laboratorium Przyszłości". W ramach powtórzenia do egzaminu ósmoklasisty uczniowie wykonywali z drewna figury płaskie oraz modele figur przestrzennych. Podczas zajęć utrwalali pojęcia z geometrii m.in. pole figury, obwód, objętość bryły i jej pole powierzchni. Uczniowie mierzyli drewniane listwy, a następnie je obrabiali używając maszyn z Laboratorium. Później kleili, wiercili i tworzyli różnorodne figury i bryły. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem nauczyciela. Na zajęciach panowała miła atmosfera. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.